WWW.GEOLOG.WARSZAWA.PL

GEOLOG WARSZAWA

GEOLOG - USŁUGI GEOLOGICZNE WARSZAWA I OKOLICE

Usługi geologiczne - Geolog Warszawa i okolice


Dokumentacja geologiczno-inżynierska

Dokumentacja geologiczno-inżynierska Warszawa i okolice

Dokumentacja geologiczno-inżynierska ma znaczenie!

Surowe wymogi, wielkie decyzje i masa innych realizacji. W tym wszystkim mogą Państwo zapomnieć o jednej z ważniejszych spraw, które mają ogromne znaczenie w odniesieniu do przygotowania przestrzeni pod posadowienie budynków różnego rodzaju. Tym niezwykle istotnym aspektem jest dokumentacja geologiczno-inżynierska. To ten element stanowi całościowe opracowanie służące jako dowód uprawniający do zagospodarowania przestrzeni w taki czy inny sposób.

Kompleksowe badania dla pewnych dokumentów

Nasz zespół specjalistów dokonuje kompleksowych badań polowych i laboratoryjnych podłoża budowlanego dedykowanego danej inwestycji, by móc taką dokumentacji wystawić. Robimy wszystko, by wydać Państwo jak najbardziej rzetelną ocenę warunków geologiczno-inżynierskich. To dzięki temu ważnemu zestawieniu dokumentów obiekty budowlane i inne obiekty inżynierskie mają prawo bytu. Nasza oferta odnosi się także do kwestii planowania przestrzennego.  

Czytaj więcej

 

DOKUMENTACJA HYDROGEOLOGICZNA 

Dokumentacja hydrogeologiczna Warszawa i okolice

Dokumentacja hydrogeologiczna

W naszej ofercie znajdą Państwo również propozycję związaną z realizacją dokumentacji hydrogeologicznej, która jest niezbędnym aspektem koniecznym do uzyskania pozwolenia na inwestycję czy przedsięwzięcia związane z pracami, takimi jak np. odwodnienia budowlane, wtłaczanie wód oraz wszelkie inne o hydrotechnicznym charakterze.

Co wchodzi w skład przygotowywanej przez nas dokumentacji hydrogeologicznej? Znajdą tam Państwo m.in. elementy, takie jak:

  1. Część graficzna, a w niej:

  • wykresy,
  • obliczenia,
  • mapy,
  • zestawienia wyników badań i pomiarów,

Czytaj więcej

BADANIE ZAGĘSZCZENIA GRUNTÓW

Badanie zagęszczenia gruntów Warszawa i okolice

Niezbędne badanie zagęszczenia gruntów – dbamy o każdy detal!

W odpowiedzi na Państwa potrzeby już jakiś czas temu zaczęliśmy realizować w ramach naszych usług profesjonalne i kompleksowe badanie zagęszczenia gruntów. Wiedza o tym, czy grunt spełnia wymagania założone przez wstępne projekty jest niezbędna. Bez tego żadne inwestycje czy przedsięwzięcia nie mogą ruszyć dalej. Mowa tutaj o kwestiach związanych z właściwym stanem podłoża drogowego, ramp, fundamentów, chodników, nasypów kolejowych czy podsypek pod posadzkę. Jeśli którakolwiek z tych kwestii dotyczy Państwa najbliższych planów i szukają Państwo firmy, która precyzyjnie wywiąże się z tego zadania, jakim jest badanie zagęszczenia gruntów – prosimy czytać dalej.

Czytaj więcej

OPINIE GEOTECHNICZNE

Opinie geotechniczne Warszawa i okolice

Opinie geotechniczne 

Zgodnie z prawem dotyczącym budownictwa, w tym także stawiania budynków jednorodzinnych, jest uzyskanie odpowiedniej opinii geotechnicznej. Jest to ważne, ponieważ dzięki niej można określić nie tylko zakres wykonania kolejnych badań geotechnicznych, ale też po prostu zapewnić bezpieczeństwo powstającego budynku. Z tego powodu oferujemy Państwu wykonanie profesjonalnych i godnych zaufania opinii geotechnicznych.

Co opiniujemy?

W zakres niezbędnych badań geotechnicznych, jakie wykonujemy wchodzi między innymi określenie kategorii geotechnicznej powstającego budynku. 

Czytaj więcej